12 maja, Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnych

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnych. To oni są najbliżej naszych pacjentów. To oni każdego dnia z ogromnym zaangażowaniem, empatią i profesjonalizmem troszczą się o chorych. 

Pielęgniarki i położne to najliczniejsza grupa zawodowa w naszym szpitalu. Obecnie na różnych formach zatrudnienia pracuje aż 1212 pielęgniarek oraz 200 położnych. To blisko 40 proc. wszystkich osób zatrudnionych w naszej placówce.

Z okazji tego wyjątkowego święta składamy wszystkim naszym Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym najserdeczniejsze życzenia zdrowia, satysfakcji zawodowej, siły, wytrwałości oraz nieustającej życzliwości i szacunku ze strony pacjentów i współpracowników. Dziękujemy za Waszą codzienną służbę i ogromne serce wkładane w opiekę nad drugim człowiekiem.