Wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc dla prof. Wojciecha Naumnika

Podczas zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, który odbył się w dniach 6-9 maja 2026 w Bydgoszczy, prof. dr hab. n. med. Wojciech Naumnik został uhonorowany Złotą Odznaką PTChP. Odznaczenie jest wyrazem uznania dla jego wieloletniej działalności klinicznej, naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej w dziedzinie pulmonologii.

W trakcie Walnego Zebrania Członków PTChP prof. Wojciech Naumnik został również, w tajnym głosowaniu, wybrany do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Wybór ten potwierdza jego znaczącą pozycję w środowisku polskich pulmonologów oraz zaangażowanie w rozwój diagnostyki, leczenia i kształcenia w zakresie chorób płuc.

Gratulujemy !!!!

Prof. Wojciech Naumnik jest kierownikiem I Kliniki Chorób Płuc, Raka Płuca i Chorób Wewnętrznych UMB. W swojej działalności łączy pracę kliniczną z aktywnością naukową, dydaktyczną i ekspercką. Szczególne znaczenie ma jego zaangażowanie w rozwój nowoczesnej diagnostyki pulmonologicznej, w tym udział w tworzeniu i urządzaniu nowej pracowni bronchoskopowej, stanowiącej ważne zaplecze diagnostyczno-terapeutyczne dla pacjentów z chorobami układu oddechowego.

Profesor aktywnie uczestniczy także w pracach eksperckich i organizacyjnych na rzecz ochrony zdrowia, m.in. w ramach komisji sejmowych, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz inicjatyw środowiskowych związanych z rozwojem pulmonologii. Od lat angażuje się również w kształcenie studentów i lekarzy oraz w rozwój specjalistycznej opieki pulmonologicznej w regionie.