
Zapraszamy do Uniwersyteckiej Szkoły Rodzenia, działającej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Szkoła Rodzenia znajduje się w budynku głównym szpitala (na parterze).
Dołożymy wszelkich starań, by rzetelnie i profesjonalnie przygotować Państwa do czekających Was wydarzeń - porodu i rodzicielstwa. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania, wyjaśniamy wątpliwości, pomożemy oswoić lęk, jaki towarzyszy wszystkim kobietom oczekującym na narodziny dziecka.
- Oferujemy kameralne warunki (tylko 6 par na jednych zajęciach),
- Dajemy możliwość zapoznania się z personelem bloku porodowego, położnictwa, patologii ciąży i neonatologii,
- Przez zajęcia w szpitalu, pomagamy „oswoić” się z myślą o pobycie w szpitalu,
- Przed szpitalem możliwość zaparkowania samochodu.
Zajęcia zorganizowane są stacjonarnie, w cotygodniowych blokach programowych w godzinach 15-17. Liczebność grup to 6 par, zapewniając tym samym komfort wszystkim uczestnikom, a także szansę na tworzenie nowych wartościowych znajomości.
Możesz bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach Uniwersyteckiej Szkoły Rodzenia jeśli:
- podpisałaś zgodę na uczestnictwo w programie KOC
- posiadasz zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwskazań do udziału w zajęciach Szkoły Rodzenia i załączysz je w formularzu zgłoszeniowym; wzór zaświadczenia do pobrania
Na kurs należy zapisać się odpowiednio wcześniej, tak aby zacząć zajęcia w 26-30 tygodniu ciąży i zakończyć je nie później niż 3-4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu.
Tematyka kursu realizowana podczas zajęć Szkoły Rodzenia obejmuje zagadnienia:
- Ciąża: zwiastuny porodu, plan porodu, przygotowanie ciała do porodu, pakowanie torby do szpitala;
- Poród: fizjologia porodu, emocje kobiety rodzącej, rola osoby towarzyszącej, sposoby łagodzenia bólu porodowego;
- Noworodek: stany przejściowe, pielęgnacja i kąpiel, wyprawka, pozytywne znaczenie dotyku, szczepienia ochronne i pierwsza pomoc;
- Karmienie piersią: ewolucja produkcji pokarmu, stany fizjologiczne, sytuacje trudne i pozycje do karmienia;
- Połóg: zmiany zachodzące w ciele, umyśle i emocjach wszystkich domowników;
Ćwiczenia dopasowane są do tematyki zajęć.
Kurs obejmuje 6 spotkań, które odbędą się w sali konferencyjnej Kliniki Rozrodczości i Ginekologii Endokrynologicznej ( na parterze ) - (mapka)
Na zajęciach obowiązuje strój sportowy oraz zmiana obuwia ( przy wejściu dostępna bezpłatna szatnia Szpitala).
O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje kolejność otrzymania kompletnych zgłoszeń (formularz zgłoszeniowy, skan zaświadczenia lekarskiego i pierwszej strony Karty Przebiegu Ciąży), o czym Panie zostaną zawiadomione drogą telefoniczną lub e-mail.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę – która posiada odpowiednie kwalifikacja oraz wieloletni staż pracy w swojej dziedzinie:
KINGA CZOŁPIŃSKA- DOMASZUK
Jestem położną. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Od 2018 roku jestem związana z Kliniką Perinatologii i Położnictwa - Odcinkiem Położnictwa, gdzie łączę pracę z pasją i opiekuję się pacjentkami po porodzie. Pracuję również jako instrumentariuszka na sali cięć cesarskich. Poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach, jestem także w trakcie specjalizacji ginekologiczno-położniczej.
Prywatnie szczęśliwa żona.
AGATA OSTASZ
Jestem położną oddziałową Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Posiadam specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego oraz wykształcenie pedagogiczne do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych.
Mój staż pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym wynosi 14 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w latach 2009-2020 na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka. Ukończyłam kurs NLS- Newborn Life Support Course Resuscytacja noworodka.
MARIOLA ROMANOWSKA
Jestem położną – magister położnictwa. Od 9 lat pracuję w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Ogromną radość i satysfakcję przynosi mi funkcja edukatora do spraw laktacji – udzielam porad mamom, które mają trudności z karmieniem piersią. Jestem w trakcie specjalizacji z Pielęgniarstwa Neonatologicznego dla Położnych.
Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci, Miłosza(2019) i Igi(2022). Moje dzieci przyszły na świat w szpitalu, w którym pracuję. Oba porody, chociaż każdy inny, dały mi ogromną dawkę wiary w siebie, wiedzę oraz umiejętności. Macierzyństwo jest moją najpiękniejszą życiową przygodą.
W wolnych chwilach lubię piec i dekorować babeczki oraz torty.
MAŁGORZATA MOGILEWSKA
Jestem położną, specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno- położniczego. Od 16 lat jestem związana z Kliniką Perinatologii i Położnictwa – odcinkiem Patologii Ciąży. Od 2020 roku pełnię funkcję położnej oddziałowej Patologii Ciąży. Ukończyłam szkolenie pt.: „ Przygotuj i poprowadź profesjonalne zajęcia edukacji przedporodowej w formie indywidualnej i grupowej.”
Prywatnie mama i babcia.
MONIKA SIDORCZUK
Jestem położną, specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno- położniczego. Absolwentka kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Od 2011 roku pracuje na Sali Porodowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. To niesamowite szczęście i wyjątkowe doświadczenie życia jest móc uczestniczyć w cudzie narodzin. Od 2020 roku pełnię funkcję położnej oddziałowej Sali Porodowej.
Ukończyłam szkolenie pt.: „ Przygotuj i poprowadź profesjonalne zajęcia edukacji przedporodowej w formie indywidualnej i grupowej.”
Prywatnie najszczęśliwsza żona i mama Bliźniaków, z którymi staram się codziennie podbijać świat.


Jesteśmy po to, by Was pokrzepić, dać wiarę i nadzieję, że zdobycie wierzchołka szczytu ośmiotysięcznika zwanego porodem jest możliwe!
WYMAGANE ZAŁĄCZNIKI:
- Skan pierwszej strony Karty Przebiegu Ciąży
- Zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach Szkoły Rodzenia wzór zaświadczenia do pobrania