Lekarz Kierujący Centrum Zdrowia Psychicznego:
dr n. med. Anna Bańkowska – Łuksza, specjalista psychiatrii/psychoterapeuta
Koordynator:
mgr Danuta Maciejewska – specjalista organizacji i zarzadzania
Rejestracja:
- Magdalena Puchlik
- Izabela Kaczyńska
Adres:
ul. Wołodyjowskiego 2
15-272 Białystok
Rejestracja
Telefon: 85 831 7315
e-mail: czp@uskwb.pl
Zespół Lekarski
- dr n. med. Tomasz Markowski - specjalista psychiatrii
- dr n. med. Aleksandra Wojtulewska-Supron – specjalista psychiatrii
- dr n. med. Dominik Wincewicz – specjalista psychiatrii
- dr n. med. Agnieszka Kułak-Bejda – specjalista psychiatrii
- dr n. med. Krzysztof Dzierżanowski – specjalista psychiatrii
- lek. Daniel Zalewski – specjalista psychiatrii
Psycholodzy i Terapeuci
- Anna Siemienko - specjalista psycholog kliniczny/psychoterapeuta
- Urszula Porowska – psycholog kliniczny
- Marcin Zajączkowski – psycholog / psychoterapeuta
- Anna Zimnoch-Ankiel – psycholog/psychoterapeuta
- Filip Błaż – psycholog/ psychoterapeuta
- Milena Grabińska – psycholog
- Krzysztof Mocarski – psycholog
- Katarzyna Fydrych – psycholog
- Anna Bielenica – psycholog
- Martyna Wysocka – psycholog
- Weronika Gustak - psycholog
- Mateusz Kazberuk - psycholog
- Anna Kamińska - psycholog
- Ewelina Drężek – terapeuta zajęciowy
- Katarzyna Łaskowska – terapeuta zajęciowy
- Anna Bobrowicz – terapeuta zajęciowy
- Krzysztof Kondracki – terapeuta środowiskowy
Zespół Pielęgniarski
- Halina Latkowska - specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego
- Małgorzata Brysiewicz – specjalista pielęgniarstwa internistycznego (zachowawczego)
Personel Pomocniczy
- Krzysztof Jeżak – asystent zdrowienia
- Ewelina Markiewicz – asystent zdrowienia
- Marta Witczyńska – pracownik socjalny
- Agnieszka Gutowska – mgr zdrowia publicznego
- O Centrum Zdrowia Psychicznego
- Poradnia - Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny
- Zespół Leczenia Środowiskowego
- Oddział Dzienny Psychiatryczny
- Oddział Psychiatryczny CZP
O Centrum Zdrowia Psychicznego
Centrum Zdrowia Psychicznego zapewnia profesjonalną i kompleksową opiekę zdrowotną pacjentom pełnoletnim cierpiącym na zaburzenia psychiczne.
Pacjent do Centrum Zdrowia Psychicznego może zgłosić się z każdym problemem psychicznym, niezależnie czy będą to problemy osobiste związane z utratą bliskiej osoby, myśli samobójcze, trudności z pogodzeniem się z chorobą np. nowotworową czy inne problemy psychiczne. Otrzyma pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez CZP są bezpłatne i mogą obejmować wizyty w poradni, pobyt na oddziale dziennym lub całodobowym, wsparcie zespołu leczenia środowiskowego, który odwiedza pacjenta w domu, by pomagać jemu i jego rodzinie. Indywidualny plan leczenia opracowują specjaliści na podstawie kontaktu z osobą doświadczającą kryzysu psychicznego.
Rejestracja i informacja pod nr tel. 85 831 73 15 lub 85 831 73 00
Osoby potrzebujące pomocy powinny kontaktować się Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym przy Poradni Zdrowia Psychicznego . Uzyskają tam niezbędną pomoc oraz informacje, co do możliwych form pomocy. Do punktu mogą się zgłaszać osobiście, drogą telefoniczną lub e-mailową, ponadto przez osoby trzecie za zgodą pacjenta.
Uzgodnienie terminu przyjęcia z oceną potrzeb zdrowotnych, ze wskazaniem miejsca uzyskania niezbędnego świadczenia w przypadkach pilnych nie później niż 72 godziny od zgłoszenia.
Poradnia - Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny
Centrum Zdrowia Psychicznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku realizuje świadczenia opieki zdrowotnej w ramach pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców:
- Miasta Białystok,
- Miasta i gminy Michałowo,
- Miasta i gminy Supraśl,
- Miasta i gminy Wasilków,
- Miasta i gminy Zabłudów,
- gminy Gródek.
W razie konieczności, aby otrzymać pomoc, można zadzwonić lub zgłosić się do jednego z naszych dwóch Punktów Koordynacyjno-Zgłoszeniowych działających przy Poradniach Zdrowia Psychicznego, czynnych od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy):
1. Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny, Centrum Zdrowia Psychicznego USK w Białymstoku
Poradnia Zdrowia Psychicznego przy ul. Wołodyjowskiego 2, 15-287 Białystok
telefon: 85 831 73 15 lub 85 831 73 00
2. Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny, Lege Artis – Poradnie Specjalistyczne i Rehabilitacja
Poradnia Zdrowia Psychicznego ul. Młynowa 17, 15-404 Białystok,
telefon: 85 654 54 54
W ramach naszego Centrum Zdrowia Psychicznego udziela świadczeń opieki zdrowotnej osobom pełnoletnim:
3. NZOZ Bram-Medica
Poradnia Zdrowia Psychicznego Stołeczna 7/8, 15-879 Białystok
telefon: 85 679 51 80
Czynna :
- Pn. 7:00-18:00
- Wt. 11:00-20:00
- Śr. 7:00-15:00
- Cz. 11:00-19:15
- Pt. nieczynne
W Punkcie Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym przy Poradni Zdrowia Psychicznego pacjenci uzyskają niezbędną pomoc oraz informacje, co do możliwych form pomocy, osobiście w miejscu udzielania świadczeń w sytuacji kryzysu, drogą telefoniczną lub e-mailową, ponadto przez osoby trzecie za zgodą pacjenta. Uzgodnienie terminu przyjęcia z oceną potrzeb zdrowotnych, ze wskazaniem miejsca uzyskania niezbędnego świadczenia w przypadkach pilnych nie później niż 72 godziny od zgłoszenia.
W Poradni Zdrowia Psychicznego udzielane są świadczenia w zakresie diagnozy psychiatrycznej i psychologicznej, oraz leczenia i terapii zaburzeń psychicznych. Pacjenci uzyskają pomoc w sytuacjach kryzysowych, ze zmagającymi się m. in. z trudnościami, emocjonalnymi, skutkami przewlekłego stresu, zaburzeniami lękowymi, nastroju, odżywiania, snu jak oraz w wielu innych problemach.
Świadczenia opieki zdrowotnej udzielane są w formie opieki:
- czynnej –obejmującej leczenie i wsparcie osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, które wymagają zapewnienia ciągłości świadczeń opieki zdrowotnej, aktywnego podtrzymywania kontaktu i wyprzedzającego rozwiązywania problemów;
- długoterminowej – leczenia stacjonarnego na oddziale (opieka całodobowa);
- krótkoterminowej –osobom z zaburzeniami epizodycznymi lub nawracającymi;
- doraźnej – osobom w stanach nagłych i przypadkach pilnych ( nagłe, przewidziane pogorszenie stanu zdrowia, wymagające podjęcia natychmiastowych czynności ratunkowych, leczniczych);
- konsultacyjnej
Pacjenci mieszkający poza rejonem działania CZP nadal mogą zgłaszać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, Oddziału Psychiatrycznego Dziennego czy Klinicznego Oddziału Psychiatrycznego.
Zespół Leczenia Środowiskowego
Zespół Leczenia środowiskowego (leczenie środowiskowe domowe)
Podstawową formą Zespółu Leczenia Środowiskowej (leczenie środowiskowe domowe) - ul. Wołodyjowskiego 2 są porady, wizyty domowe i zapewnienie świadczeń zdrowotnych w środowisku społecznym pacjentom zgodnie z ustalonym planem leczenia. Zespół Leczenia Środowiskowego (domowego) obejmuje kompleksowym programem terapeutycznym osobę z zaburzeniami psychicznymi i jego rodzinę w środowisku zamieszkania.
W Zespole zatrudnione są osoby o różnych specjalnościach zawodowych: psychiatra, psycholog (psychoterapeuta), pielęgniarka, terapeuta środowiskowy.
Oddział Dzienny Psychiatryczny
Świadczenia w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-17:00, - przy ul. Marii Skłodowskiej -Curie 24a (pomieszczenia Kliniki Rehabilitacji)
Oddział Dzienny Psychiatryczny jest oddziałem koedukacyjnym. To miejsce dające możliwość korzystania z programów treningowych i warsztatów pacjentom, których stan zdrowia jest na tyle dobry, że nie wymagają hospitalizacji całodobowej. Zajęcia na oddziale trwają pięć godzin, po czym pacjenci wracają do swojego środowiska: domu, rodziny.
Oddział Psychiatryczny CZP
Oddział Psychiatryczny CZP - udziela świadczeń całodobowo. Realizuje nowoczesne trendy w lecznictwie psychiatrycznym i zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Pacjenci oddziału mają możliwość korzystania na miejscu z konsultacji lekarzy innych specjalności oraz diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej.
W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego jest zapewniona koordynacja udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej, sporządzany jest plan terapii i zdrowienia, przez zespół osób udzielających świadczeń opieki zdrowotnej świadczeniobiorcy, w jego skład wchodzi co najmniej lekarz i koordynator opieki. Plan podlega okresowej ewaluacji co najmniej raz w roku i stanowi ważny element dokumentacji medycznej.